بررسی تأثیر قدرت و جنسیت بر گزینش راهبردهای معذرت خواهی در زبان فارسی- دانلود پایانامه کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تأثیر قدرت و جنسیت بر گزینش راهبردهای معذرت­خواهی در زبان فارسی

تکه ای از متن پایان نامه :

افغاری(1385) در مطالعه کنش­گفتار معذرت­خواهی در فارسی به این نتیجه رسید که کنش­گفتار معذرت­خواهی جزو جهانی­ها­ی زبان می باشد و در نتیجه در فارسی نیز هست و دسته­بندی­های­ ارائه­شده توسط در این پژوهش اثر عوامل سه­گانه­ی قدرت و دوگانه­ی جنسیت بر انتخاب راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی سوگیموتو(1997) سنجیده می­گردد. به این مقصود در این بخش، داده­ها­ی به دست آمده که حاصل توزیع پرسش­نامه­ها­ی مربوطه می­باشند، مورد مطالعه قرار گرفته­اند. داده­ها­ی به دست آمده در بخش­ها­ی جداگانه و با در نظر داشتن سوالات پژوهش مورد مطالعه قرار گرفته­اند. بخش اول مقدمه می باشد. در بخش دوم انواع راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی با در نظر داشتن داده­ها­ی مربوطه مورد مطالعه و تحلیل قرار گرفته­می باشد. در بخش سوم تأثیر جنسیت در کاربرد راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی مورد تحلیل قرار گرفته­می باشد. بخش چهارم این فصل به مطالعه راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی در سطوح مختلف قدرت اختصاص یافته­می باشد و بخش پنجم به تاثیر قدرت بر انتخاب و کاربرد راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی پرداخته­می باشد. بخش ششم به مطالعه ارتباط جنسیت و قدرت بر کاربرد راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی می­پردازد.

 

 

4-2- میزان و نوع راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی در گویشوران

 

یکی از محققانی که به مطالعه کنش­گفتار معذرت­خواهی توسط طرح و توزیع پرسش­نامه پرداخته­می باشد سوگیموتو(1997) می­باشد که زیرا دسته­بندی ارایه شده توسط وی مبنای کار این پژوهش می باشد، بایستی آغاز نگاهی دوباره به انواع راهبرد­ها از دیدگاه سوگیموتو (1997) پرداخت. او راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی را به سه دسته و نه زیر­گروه تقسیم­بندی کرده­می باشد:

مطلب مشابه :  منابع و ماخذ تحقیق پایان نامه، بازار سهام

   الف). راهبرد­ها­ی اولیه:

1). شما پرستار کودک 2 ساله­ای هستید پدر و مادر کودک خارج از خانه و شما با کودک تنها می­باشید. ناگهان متوجه می­شوید که کودک از بطری حاوی مواد شوینده نوشیده می باشد؛ به والدین کودک چه خواهید­گفت؟

2). شما دانشجو هستید. استاد از شما خواسته­می باشد که در وارد­کردن ریز نمرات دانشجویان چند کلاس با او همکاری کنید. بعد از قرار گرفتن نمرات در سایت دانشگاه متوجه می­شوید که نمرات را غلط وارد کرده­اید. به استاد چه می­گویید؟

3). شما در یک شرکت کار می­کنید و داوطابانه مسؤل رزرو مکان و زمان جلسه­ی مهم انجمن شرکت

 مطالعه تأثیر قدرت و جنسیت بر گزینش راهبردهای معذرت خواهی در زبان فارسی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیر قدرت و جنسیت بر گزینش راهبردهای معذرت­خواهی در زبان فارسی