بررسی تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی – پایانامه

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

اثر هال توسط دکتر ادوین هال (Edvin Hall) در سال ۱۸۷۹ در حالی کشف گردید که او دانشجوی دکترای دانشگاه Johns Hopkins در بالتیمر  (Baltimore) انگلیس بود. هال در حال تحقیق بر تئوری جریان الکترون کلوین بود که دریافت زمانی که میدان یک آهنربا عمود بر سطح مستطیل نازکی از جنس طلا قرار گیرد که جریانی از آن عبور می‌کند، اختلاف پتانسیل الکتریکی در لبه‌های مخالف آن پدید می‌آید. او دریافت که این ولتاژ متناسب با جریان عبوری از مدار و چگالی شار مغناطیسی عمود بر مدار می باشد.

یک عنصر هال از لایه نازکی ماده هادی با اتصالات خروجی عمود بر مسیر شارش جریان ساخته شده می باشد وقتی این عنصر تحت یک میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، ولتاژ خروجی متناسب با قدرت میدان مغناطیسی تولید می‌کند. این ولتاژ بسیار کوچک و در حدود میکرو ولت می باشد.

سنسور هال بهره گیری شده در این پروژه مدل UGN3503UA مانند آن­چه در شکل3-10 نشان داده شده، می­باشد. با بهره گیری از این سنسور می­توان میدان مغناطیسی ایجاد شده در فضای بین دو آهن­ربا را اندازه­گیری نمود. این سنسور در فواصل مختلف بین دو آهن­ربای ایجادکننده میدان مغناطیسی قرار داده می­گردد که با اتصال سنسور به دستگاه ولت­متر، ولتاژ گو سی خروجی وضوح تصویر بهبود می‌یابد. دستگاه کوتینگ مورد بهره گیری که در شکل 3-11 نشان داده شده ساخت شرکت Bal-Tec از کشور سوئیس می‌باشد.

مطلب مشابه :  دانلود پایانامه ارشد در رابطه با : بررسی تأثیر قدرت و جنسیت بر گزینش راهبردهای معذرت خواهی در زبان فارسی

 مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی