دانلود بررسی تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی

تکه ای از متن پایان نامه :

کند . (رفیع پور ،1385: 81)به همین دلیل در این بخش آغاز مفهوم حاکمیت بالینی تبیین می گردد بعد به مطالعه دید گاههای مختلف در موردشاخص های  حاکمیت بالینی و تاثیرابعاد قابلیت یادگیری  سازمانی بر آن پرداخته می گردد . و سرانجام تحقیقات انجام گرفته مرتبط با موصوع پژوهش مورد مطالعه قرار می گیرد .

2-2- مبانی نظری

2-2-1- حاکمیت بالینی

در کشورهای مختلف روش­ها و ابزارهای متنوعی جهت ارتقاءکیفیت مراقبت­های سلامت تا به امروز بکار گرفته شده­اند.از میان این روش­ها، حاکمیت بالینی برای نخستین بار در NHSانگلیس به عنوان استراتژی ارائه شده از سوی دولت و به مقصود ارتقاء کیفیت مراقبت­های بالینی در سال 1998 مطرح گردید.حاکمیت بالینی چارچوبی می باشد که در آن سازمان­های ارایه­دهنده خدمات بالینی، در قبال بهبود دایمی کیفیت پاسخگو بوده و باایجاد محیطی که درآن تعالی خدمات بالینی شکوفا می­گردد به صیانت از استانداردهای عالی خدمت می پردازد. حاکمیت بالینی به طور همزمان توجهش را روی مسئولیت­پذیری جهت حفظ سطح مراقبت­های کنونی و نیز ارتقاء وضعیت کیفی مراقبت­های آتی مبذول می­دارد. همچنین مفهومی می باشد که می­کوشد روش­ها وابزارهای گذشته در سنجش و ارتقاء کیفیت مراقبت­ها ادغام ویکپارچه حاکمیت خدمات بالینی می­کوشد عملکرد تمامی سازمان­های مراقبت سلامت را به سوی بهترین استانداردهای قابل قبول سوق دهد به این امید که ناهمگونی­های موجود در کیفیت مراقبت­های ارائه شده به بیماران را کاهش دهد.

2-2-3-         اجزای کلیدی حاکمیت بالینی

 

مطلب مشابه :  پایان نامه ارشد: بیمه ی شخص ثالث و دعاوی مربوط به آن

 مطالعه تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی(مطالعه موردی بیمارستان سبلان تامین اجتماعی اردبیل)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

پایان نامه ارشد رشته مدیریت اجرایی: مطالعه تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی