تیپ­های شخصیتی 16گانه‏ ی مایرز- بریگز:

دانلود پایان نامه

تیپ­های شخصیتی 16گانه‏ی مایرز- بریگز:

جدی و آرام می­باشد و موفقیت را با تمرکز و پشتکار به دست می­آورد. واقع گرا، منظم و منطقی می­باشد.

:ISTJ

قابل اطمینان است و همیشه می­توان روی او حساب کرد، مایل است همیشه منظم و مرتب باشد.

آرام، خوش برخورد، مسئولیت­پذیر و وظیفه­شناس است. خالصانه برای انجام وظایفش کار می­کند و در خدمت :ISFJ

دوستان و اطرافیانش می­باشد. فردی بسیار دقیق و زحمتکش است.

: ISTP

افرادی با نگاه نافذ، آرام و محتاط، زندگی را از زاویه­ای جدا و کنجکاوی منحصر به فرد تجزیه و تحلیل می­کند، اغلب شوخ طبعی بسیار جالب از خود نشان می­دهند. علاقه­مند به اصول علمی، علت و معلول یا چگونه و چرای موضوعات فنی و تجزیه و تحلیل آنها می­باشد.

: ISFP

خستگی ناپذیر، خوش برخورد، حساس و کم ادعا در مورد توانایی­های خود می­باشد و از مخالفت پرهیز می­کند. ارزش­ها یا افکار خود را بر دیگران تحمیل نمی­کند. معمولاً علاقه­ای به مدیریت و رهبری ندارد اما اغلب دنباله­روی بسیار وفاداری می­باشد.

: ESTP

واقع­گراست و به ندرت نگران می­شود و یا در کارها عجله می­کند. از هرچه پیش آید لذت می­برد. معمولاً به ورزش و موضوعات فنی علاقه نشان می­دهد. دوست دارد در محافل مختلف شرکت کند. ممکن است کمی کند و خونسرد باشد.

: ESFP

برون­گرا، زودجوش، مهمان­نواز و خوش برخورد است. علاقه‏ی زیادی به لذت بردن از زمان حال دارد. به ورزش، تولید و ساخت علاقه دارد. معمولاً می­داند اطراف او چه می­گذرد و بسیار مشتاقانه حاضر به همکاری می­باشد.

: ESTJ

واقع­بین، اهل عمل و کم­احساس می­باشد. در زمینه‏ی تجارت و کارهای فنی استعداد خاصی از خود نشان می­دهد. در مورد موضوعاتی که نیاز به آنها دیده نمی­شود، بی­علاقگی نشان می­دهد ولی در صورت لزوم آن را به کار می­برد.

مطلب مشابه :  test و OPT

: ESFJ

خوش­قلب، خوش محبت، محبوب و مسئولیت­پذیر می­باشد. از سنین پایین مشارکت و همکاری با دیگران را به خوبی یاد می­گیرد و از اعضای فعال گروه­ها یا تیم­ها می­شود.

: INFJ

موفقیت را با پشتکار فراوان به دست می­آورند. طرح ایده­های جدید می­نمایند و اشتیاق در انجام هر کاری که مورد نیاز است از خود نشان می­دهند.

: INTJ

افکاری بدیع و مبتکرانه دارند، پرانرژی­اند و فقط از انرژی­شان برای رسیدن به اهداف خود استفاده می­کنند.

 

 

: INFP

پر از وفاداری و هواخواهی پر حرارت می­باشند. اغلب راجع به شایستگی­های خود صحبت نمی­کنند تا زمانی که شما را به خوبی بشناسند.

: INTP

آرام و تودار می­باشند. در آزمون­های آموزشی، به خصوص در زمینه­های علمی و تئوری عمل می­کند. عموماً به ایده­ها و نظریات جدید علاقه نشان می­دهند.

: ENFP

پر حرارت و پرانرژی می­باشند و روحیه‏ی بالایی دارند. دارای قوه‏ی تخیل بالا و مبتکر می­باشند. تقریباً توانایی هرکاری را که به آن علاقه مندند دارند.

: ENTP

صریح و بی­ریا می­باشند و در زمینه­های مختلف توانایی دارند. یک دوست پر هیجان، باهوش و پر حرف و رک می­باشند.

: ENFJ

مسئولیت­پذیر و دلسوز می­باشند. احساس واقعی نسبت به آنچه دیگران بخواهند و فکر می­کنند دارند. سعی در انجام کارهای دیگران با توجه زیاد به احساسات و عواطف آن­ها دارد.

: ENTJ

پرنشاط، صادق و موفق در مطالعات و آموزش­های تحصیلی می­باشند، قدرت رهبری در فعالیت­های مختلف دارند (صنعتگر، 1392).