دانلود پایانامه ارشد در رابطه با : بررسی تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی

تکه ای از متن پایان نامه :

از آن­جایی که به طور معمول در سیم پیچ­ها شار مغناطیسی () و نیز سطح مقطع مدار (A) و  در سرتاسر سلف یکسان می باشد. پس آن­ها را در معادله 3-28 از انتگرال بیرون آورده و معادله تبدیل به ارتباط زیر خواهد گردید:

(3-29)

اما در مورد جت به دلیل حرکت مخروطی شکل مارپیچ و نیز تغییر سطح مقطع جت در طول مسیرش، نمی­توان آن­ها را از انتگرال بیرون آورد. پس خواهیم داشت:

(3-30)

پس  برابر خواهد بود با:

(3-31)

با جایگذاری معادله (3-31) در معادلات (3-22) و (3-25) معادله نهایی   به صورت زیر نوشته می­گردد:

به مقصود انجام آزمایشات برای تولید نانو الیاف از مواد و دستگاه‌های بهره گیری شده می باشد. خصوصیات مواد به کار گرفته شده و مشخصات دستگاه‌های بهره گیری شده به اختصار در بخش‌های 3-4و3-5 آورده شده می باشد.

3-5-مشخصات مواد مورد بهره گیری

الف-پلی وینیل الکل

پلی وینیل الکل یکی از معروف‌ترین موادی می باشد که برای تولید نانو الیاف به روش الکتروریسی از آن بهره گیری می‌گردد. پلی وینیل الکل یک پلیمر مصنوعی قابل حل در آب می باشد. این پلیمر حالت امولسیون، فیلم و خاصیت چسبندگی دارد. پلی وینیل الکل در 1915 توسط اف کلات کشف گردید. بعد از این کشف پلی وینیل الکل مورد بهره گیری موارد بیشتری قرار گرفت و هنوز نیز 

 مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی

مطلب مشابه :  دانلود پایان نامه: بیمه ی شخص ثالث و دعاوی مربوط به آن

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی