دانلود پایانامه : بررسی تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی

تکه ای از متن پایان نامه :

-1-مقدمه

 

حرکت گردبادی جت و بخار شدن حلال پلیمر به طور هم‌زمان باعث می‌گردد که الیاف کشیده شوند و در محدوده نانومتر قرار گیرند. در الکتروریسی متداول الیاف به صورت تصادفی بر سطح جمع کننده جمع می‌شوند که علت این امر نیروی دافع الکترواستایک می باشد که بین الیاف هست و آنها را از هم جدا می‌کند. کوشش‌های متعددی برای موازی قرار دادن الیاف تولیدی در نظر گرفته شده می باشد که از جمع کننده دوار سیلندری و یا میدان الکتریکی بهره گیری شده می باشد.

2-2-جمع کننده سیلندری با سرعت بالا

یکی دیگر از روش­های تولید نانوالیاف آرایش یافته، بهره گیری از یک سیلندر دوّار به عنوان جمع کننده مانند شکل 2-1-الف می باشد.

با بهره گیری از جمع کننده سیلندری با سرعت بالای rpm 1000، نانوالیاف در طول محیط سیلندر آرایش می­یابند. Boland و همکارانش (2001) از این روش در بدست آوردن الیاف الکتروریسی شده پلی­گلایکول اسید (PGA) در سرعت دورانی rpm 1000 و Matthews و همکارانش (2002) در تولید الیاف کلاژن نوع 1 تا سرعت دورانی rpm4500 موفق بوده­اند. شکل 2-1-ب تصویرSEM  از نانوالیاف کلاژن نوع 1 را که با بهره گیری از جمع کننده سیلندری در یک جهت آرایش یافته، نشان می­دهد. با این­که الیاف به طور قابل توجهی موازی می­شوند، اما درجه توازی خیلی خوب نیست، بطوری­که در شکل 2-1-ب الیاف غیر موازی نیز مشاهده می­گردد [41].

مطلب مشابه :  تحقیق درباره همبستگی شرطی پویا، کارشناسی ارشد

 مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی