دانلود پایانامه : بررسی تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی(مطالعه موردی بیمارستان سبلان تامین اجتماعی اردبیل)

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی

تکه ای از متن پایان نامه :

آسیب و صدمه نمی گردد. ارزیابی حوادث نه به عنوان پیداکردن مقصر و اعمال تنبیه وسرزنش می باشد بلکه امکان یادگیری، تشخیص و درمان یک مشکل عمده را در طراحی و کارکرد سیستم سلامت، نشان می دهد. .(وزارت بهداشت،1390: 3)

2-2-6-1- انواع خطاها

خطا ها به صور مختلف تقسیم بندی می شوند. به مقصود اینکه زمینه بحث را در حوزه خطاهای پزشکی فراهم کنیم، می­بایست تعاریفی از انواع خطاهای پزشکی ارائه نمائیم. خطاها بر طبق نظر  جیمزریسون  دو نوعند :

  • زمانی که اقدامات و فعالیت­های انجام شده بر طبق انتظار و به شکلی صحیح و مناسب صورت نگرفته باشد.
  • زمانی که اقدام یا اقدام انجام شده از آغاز، پایه و اساس صحیح و مناسبی نداشته باشد.

بنابراین دو تعریف اصلی در ارتباط با خطاها مطرح می باشد یکی در مرحله برنامه ریزی و دیگری در مرحله اجرا.

  • عدم حمایت کافی قوانین، سیاست ها و رویه ها برای کاهش خطاهای پزشکی، برای مثال عدم وجود خط مشی برای چک کردن مجدد محاسبه دوز داروهای پرخطر.
  • کمبود دانش و آگاهی درمورد جوانب خاصی از مراقبت های پزشکی ناشی از وضعیت یا موقعیتی ناآشنا و نامانوس که ارائه کنندگان خدمات سلامت با آن روبرو می شوند .

کمبود اطلاعات سبب رخداد خطا در حوزه مراقبت سلامت می گردد. برای مثال زمانی که پرستاری مشغول به فعالیت در واحدی جدید با فعالیت های غیر تکراری و نا آشنا که آموزش کافی برای آن ندیده می باشد، می گردد، متعاقب آن با مشکلات متعددی مواجه می­گردد. این دلیل مانند دلایلی می باشد که سبب بالا بردن احتمال رخداد خطا حین ارائه خدمت می گردد. علاوه بر آن، نداشتن دانش و آگاهی پرسنل در ارتباط با چگونگی کاربرد تجهیزات و ابزارهای درمانی نیز سبب حدوث خطا در بالین بیمار می گردد.زمانی می باشد که ارائه کننده خدمات سلامت، مهارت موردنیاز برای اعمال یک مداخله مشخص درمانی را به علت نداشتن تحصیلات وتجربه در آن زمینه خاص، نداشته باشد و نتیجتاً خطایی که رخ می‌دهد، سبب انجام

مطلب مشابه :  پایان نامه ارشد: ارتباط بین کارآفرینی سازمانی و عملکرد صنایع کاشی و سرامیک

 مطالعه تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی(مطالعه موردی بیمارستان سبلان تامین اجتماعی اردبیل)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

پایان نامه ارشد رشته مدیریت اجرایی: مطالعه تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی