پایان نامه ارشد رایگان درمورد اسناد بین‌الملل، شرکت سهامی عام

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مدلسازی نوسانات بازار سهام ایران با بهره گیری از مدل گارچ چند متغیره

تکه ای از متن پایان نامه :


رسیدهای سپرده‌گذاری بین‌المللی و اوراق قرضه اروپا که توسط دولت جمهوری ترکیه منتشر می‌گردد در «بازار اوراق قرضه و اسناد بین‌المللی» معامله می‌گردد. تمام عملیات این بازار برحسب دلار آمریکا بوده و امور تسویه آن از طریق سپرده‌گذاری مرکزی ترکیه به نام تاکاس بانک[1] صورت می‌گیرد.

بازار اوراق قرضه و اسناد

سابقه این بورس که بیشتر به بازار سهام کوالالامپور معروف می باشد، به سال ۱۹۳۰ بار می‌گردد. وقتی انجمن دلالان سهام سنگاپور به‌عنوان سازمان رسمی اوراق بهادار در مالزی تأسیس گردید در سال ۱۹۳۷ این انجمن به نام انجمن دلالان سهام مالائی‌ها (نام قوم ساکن در مالزی) به ثبت رسید اما هنوز به‌طور علنی سهام دادوستد نمی‌نمود. در سال ۱۹۶۰ بازار سهام ملائی تشکیل گردید و دادوستد عمومی سهام از ۹ ماه مه همین سال شروع گردید. هیئت عامل این بورس با اتاق‌های جداگانه‌ای در سنگاپور و کولالامپور از طریق خطوط تلفن مستقیم به یک بازار واحد متصل بودند و سهام با قیمت واحدی در سنگاپور و کولالامپور دادوستد می‌گردید.

بازار سهام مالزی رسماً در سال ۱۹۶۴ تشکیل گردید و در سال بعد با جدائی سنگاپور از مالزی، بازار سهام مشترک همچنان با نام بازار سهام مالزی و سنگاپور به‌کار خود ادامه داد.

در سال ۱۹۷۳ با پایان یافتن زمان قابلیت تغییر پول میان مالزی و سنگاپور، بازار سهام مشترک این دو کشور از هم جدا گردید و با دو نام بازار سهام کوالالامپور و بازار سهام سنگاپور شروع به‌کار نمود. البته شرکت‌های مالزیائی همچنان سهام خود را در بازار سهام سنگاپور عرضه می‌کردند و شرکت‌های سنگاپوری هم حضوری فعال در بورس مالزی داشتند. در ژانویه ۲۰۰۴ بورس کوالالامپور از وضعیت صندوق مشترک بیرون آمد و به یک شرکت سهامی عام یا محدودیت سهام تبدیل گردید و نام خود را به بورس مالزی عوض کرد ازش بازار این بورس به ۷۰۰ میلیارد رینگیت مالزی (۱۸۹ میلیارد دلار) می‌رسد. با تغییر وضعیت این بورس در سال ۲۰۰۴، بورس مالزی از یک شرکت مشاعی و غیرانتفاعی با ضمانت اعضاء به شرکت سهامی تبدیل

[1] Takasbank

مطلب مشابه :  کارشناسی ارشد حقوق: بیمه ی شخص ثالث و دعاوی مربوط به آن

مدلسازی نوسانات بازار سهام ایران با بهره گیری از مدل گارچ چند متغیره

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: