دانلود پایانامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسی تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی

تکه ای از متن پایان نامه :

به کاربردهای آن افزوده می‌گردد. اخیرا پلی وینیل الکل به عنوان یکی از معروف‌ترین مواد برای بهره گیری در الکتروریسی بشمار می‌آید که علت این امر سمی نبودن آن و اینکه این پلیمر به راحتی در آب حل می‌گردد و همچنین از آن در ترکیب با پلیمرهای دیگر که قابلیت الکتروریسی را ندارند بهره گیری می‌گردد. پلیمر آن در بیشتر موارد با آب فراهم می‌گردد. فرایند الکتروریسی پلی وینیل الکل و محصول حاصل از آن با بهره گیری از افزودنی‌های مختلف می‌تواند تحت کنترل قرار گیرد [50]. فرمول شیمیایی و بعضی از مشخصات این ماده در جدول 3-2 آمده می باشد.

 

 

 

 

3-6-مشخصات دستگاه­های مورد بهره گیری

3-6-1- دستگاه الکتروریسی

دستگاه الکتروریسی بهره گیری شده برای انجام آزمایشات، یک دستگاه الکتروریسی متداول می باشد. دستگاه به صورت افقی قرار گرفته می باشد. اجزای این دستگاه مانند آن­چه که در شکل 3-7 نشان داده شده می باشد عبارت می باشد از :

  • نازل: این دستگاه با یک نازل که یک سرنگ معمولی می باشد کار می­کند. حجم سرنگ 10 میلی­لیتر و قطر سوزن سرنگ 8/0 میلی­متر می باشد.
  • صفحه جمع کننده: صفحه جمع کننده این دستگاه به صورت کاملاً تخت و از جنس آلومنیوم می­باشد که با یک ورقه نازک پلی اتیلن پوشیده شده می باشد.
  • دستگاه مولد ولتاژ بالا: حداکثر ولتاژ تولیدی در این مولد kV30 می­باشد.

 مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی

مطلب مشابه :  پایان نامه با موضوع پایان نامه، محاسبه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی