فایل پایان نامه مشکلات روانشناختی

دانلود پایان نامه

جلوگیری شود. بعد از فرآیند اهدای جنین مشکلات حقوقی به وجود می آیند و مشکلات روانشناختی و جامعه شناختی که می تواند به مشکلات حقوقی منجر شود.

از نظر حقوقی شاید بتوان نهاد حقوقی مشابهی را به زوجین نابارور پیشنهاد نمود. در حال حاضر متاسفانه کودکانی بی سرپرست وجود دارند و از نبود والدین خود رنج می برند.کودکان بی سرپرست مشکلی هستند که به جامعه تحمیل شدند و می بایست به فکر چاره ای برای آن بود. زوجین نابارور می توانند برای فرزند دار شدن به فکر قبول سرپرستی این کودکان باشند. از این نظر که در هر دو نهاد حقوقی(اهدای جنین و سرپرستی کودکان بی سرپرستی) رابطه ی ژنتیکی بین زوجین نابارور و کودکان وجود ندارد با هم مشابه می باشند ولی این دو یک تفاوت بزرگ دارند که باید به آن توجه نمود. تفاوت این می باشد که کودک بی سرپرست مشکلی است که به جامعه تحمیل شده است و حس نوع دوستی انسان محرک او برای سرپرستی این کودکان می باشد ولی اهدای جنین مشکلی است که ما عالماً آن را به وجود می آوریم. مشکل کودکان بی سرپرست این است که والدین ژنتیکی آن ها مشخص نمی باشند یا اگر مشخص هستند در دسترس نمی باشند وگرنه مشکل تلقی نمی شدند، چگونه امکان دارد که ما عالماً باعث پنهان ماندن والدین کودکانی شویم. به نظر می رسد که، می بایست رویکردی کودک محور داشته باشیم و به منافع کودک توجه نماییم. به نظر می رسد که روح کلی حاکم بر قواعد شرعی و اجتماعی، حمایت از حق هویت کودک باشد. وقتی بحث از جلوگیری از اختلاط انساب می شود، قصد شارع این است که هویت والدین کودک واضح و معلوم باشد. این موضوع به صراحت در مورد اهدای گامت مصداق دارد، ولی در مورد اهدای جنین مذکور در قانون، شاید بتوان گفت که والدین تشکیل دهنده ی جنین، زوجینی شرعی می باشند، پس تجویز آن ایرادای ندارد، ولی می توان گفت، با توجه به شیوه ای که در قانون مطرح می باشد، هویت کودک پنهان باقی می ماند که گفتیم روح حاکم بر قواعد مبتنی بر افشای هویت والدین کودک و مخالف با فرآیندی می باشد که هویت والدین پنهان می ماند.

مطلب مشابه :  دانلود تحقیق با موضوع ادله اثبات دعوی

اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.

رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

مشکلات حقوقی از مهم ترین دلایلی می باشد که باعث مخالفت با اهدای جنین و گامت می شود به همین خاطر به طور مفصل در فصل سوم به آن می پردازیم.