تحقیق با موضوع کارشناسی ارشد، جامعه اسلامی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مبانی قر آنی کرامات اولیاء

تکه ای از متن پایان نامه :

اما در زبان فارسی به‌گونه مستقیم، حتی کمتر از این هم به بررسی تحلیلی خوارق پرداخته نشده می باشد. البته تذکره‌نویسی به وفور یافت می‌گردد، از خانقاه نشینان در بزرگ‌پنداشت پیران‌شان تا نویسندگان معاصر در مورد عارفان راستین؛ و این رشته سری دراز دارد. «حدیث کرامت[1]» نام کتابی می باشد که جناب دکتر استعلامی در آن شگفت آدمیان را از دیدگاه علم و قرآن به کنکاش نشسته و دریافت‌های مرموز و ادراکات فراحسی، غیب­بینی، اندیشه­خوانی، پیش‌آگاهی، دورجنبانی، الهام و رؤیای صادقه را بررسی نموده می باشد. نگارنده با اینکه این مجموعه را بهترین کوشش در موضوع‌نگاشت پیش رو می داند اما بر این می باشد که نگارنده­ی فاضل این کتاب، نه راه را، به گونه­ی کامل، درست رفته و نه راه رفته را صحیح پیموده می باشد و با یک پرسش بنیادین به پیشگاه وحی زانو نزده می باشد.

کوتاه سخن این که هیچ­کدام نه به انگیزه پی‌جویی مبانی قرآنی کرامات اولیا دست به قلم برده و نه در جست‌و‌جوی حل مشکل کرامت گرایی عوام و خواص بوده اند. از این رو نویسنده بی­هیچ منبع مستقیمی که ساختاری برای نگاشته خویش از آن الهام گیرد، با وسواس فراوان، خود قالبی چیده تا یک نوآوری‌ای کرده باشد و راهی را برای پژوهش های دقیق پسینش هموار نموده باشد.

اما پژوهه حاضر – از آن‌جا که نویسنده، رشته تحصیلی‌ای هم‌فکر با موضوع کرامات اولیا داشته، هماره این مسئله را به عنوان یک دغدغه دنبال نموده – با در نظر گرفتن مشکلات جامعه اسلامی در حوزه عرفان، در حد توان دانش خویش از بی‌کران قرآن جام گرفته و به آن پرداخته می باشد.

مطلب مشابه :  پایان نامه، بازار سهام

توصیف دلایل ـ کرامات اولیا می باشد که دغدغه­ی نخستین این جانب بوده می باشد؛ و در پایان نیز جستاری در گونه­شناسی موضوعی قرآن کریم انجام گرفته می باشد. البته راقم سطور بر این باور می باشد که هر سه گفتار اخیر می­تواند با حجمی چند برابر، از دریای قرآن برگیرد و به ساحل اندیشه­ی بشری نشیند. در این پژوهش، بزرگ‌ترین مشکل و بیشترین نبود را از نیستی منبع مستقیم و پیشینه‌ای در این موضوع، دیده‌ام حتی یک نوشته به نام مبانی کرامات اولیا، چه رسد به مبانی قرآنی آن یا اصل اندیشه‌ای موضوع. از این رو، بنیاد اندیشه­ی این موضوع، ساختار بحث و چینش عناوین، همه از خود نویسنده می باشد و به راستی این، دلیلی می باشد که نویسه­ی حاضر آغازی باشد فریادگونه در این تفکر اما همراه با لغزش­ها.


مبانی قر آنی کرامات اولیاء91

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: