پایان نامه درباره شرکت های پذیرفته شده، شرکتهای پذیرفته شده

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مدلسازی نوسانات بازار سهام ایران با بهره گیری از مدل گارچ چند متغیره

تکه ای از متن پایان نامه :


و با معیارهای بسیار سخت مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرد طبق قوانین بازار سرمایه اسلامی، بازار بورس نیویورک از بازارهای بود که بر اساس سیستم حراج پایه گذاری گردید. در این نوع بازارها خریداران و فروشندگان با حضور فیزکی در محل بورس و چانه زدن بر روی قیمت سهام شرکت ها اقدام به معاملات اوراق بهادار خود یا دیگران می کردند . اما شغل این متخصصان معاملات حراج با پیشرفت سیستم های الکترونیکی معاملات که کار آنها را از طریق سیستم های کامپیوتری انجام می دهند مورد تهدید جدی شغلی  قرار گرفتند زیرا که  معاملات انجام گرفته در سیستم های کامپیوتری با تفاوت های خرید فروش بسیار کم و سریع تر انجام می شود .

3-3-4-1) بورس اوراق بهادار نیویورک( NYSE[1]

بزرگترین و با اعتبارترین بورس دنیا بورس نیویورک می باشد  بصورتی که ارزش بازار شرکتهای موجود در بورس نیویورک برابر 18 تریلیون دلار می باشد. ورود به لیست  شرکتهای پذیرفته شده در بورس نیویورک منتهای آرزوی بسیاری از شرکت ها هست همانند ورود به لیگ برتر فوتبال هر کشور که منتهای آرزوی باشگاههای فوتبال می باشد . شرکتها با ورود به این بورس از حیثیت و اعتبار خاصی برخوردار می شوند و به سرعت معروف و معروف می شوند . به این لیست الزامات خاصی را می طلبد و بعد از پذیرفته شدن در بورس نیویورک شرکتها بایستی الزامات مشخص شده را رعایت و گزارشهای منظم را به بورس ارائه دهند به عنوان برای  مثال ماندن در این لیست بایستی ارزش سهام شرکت ها بالای یک دلار و ارزش بازاری آنها بالای 50 میلیون دلار باقی بماند به علاوه سرمایه گذاران بورس نیویورک از تمهیدات انجام شده برای حفاظت از حقوق آنان برخوردار هستند . در میان الزامات متعددی که بورس نیویورک برای شرکت های پذیرفته شده در آن وضع کرده می باشد . دو مورد ذیل حائز اهمیت بیشتری می باشند .

مطلب مشابه :  پایان نامه آزادی، کایدودرجه

 1 – شرکت ها برای اجرای طرح هایی مثل اعطای اختیار خرید سهام به عنوان تشویق به کارکنان که بوسیله آن بتوانند تعدادی سهام به قیمت پایین تر از قیمت رایج بازار بخرند  بایستی از  سهامداران تاییدیه داشته باشند . در گذشته این کار به اجازه سهامداران نیاز نداشت و عدم اطلاع در شاخص های قیمت سهام

[1] New York Securities Exchange

مدلسازی نوسانات بازار سهام ایران با بهره گیری از مدل گارچ چند متغیره

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه