پایان نامه ارشد رایگان درمورد بازار سرمایه اسلامی، کشورهای اسلامی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مدلسازی نوسانات بازار سهام ایران با بهره گیری از مدل گارچ چند متغیره

تکه ای از متن پایان نامه :


گردید این تغییر وضعیت با هدف تحکیم ساختارهای حاکمیتی و سازمانی و شرکتی این بورس صورت گرفت در وضعیت حقوقی جدید، این بورس بهتر می‌تواند با چالش‌های آینده روبه‌رو گردد.

شاخص اصلی بورس مالزی، ”شاخص مشترک کوالالامپور“ می باشد. بیش از ۱۰۲۸ شرکت سهام خود را در این بورس عرضه کرده‌اند. ساختار اداره بورس به این شکل می باشد که در رأی یک مدیر کل اجرائی اصول شریعت اسلام انجام می‌گردد و مواردی زیرا ریا و قمار و ابهام به هیچ‌وجه در آن وجود ندارد. جمعیت مسلمانان جهان اکنون 1.5 میلیارد نفر تخمین زده می‌گردد که این رقم ۲۴ درصد کل جمعیت6.3 میلیارد نفری جهان می باشد صندوق‌های مالی اسلامی در نهاده‌های مالی 1.3 تریلیون دلار سرمایه دارند و این در حالی می باشد که ارزش بازار مالی اسلامی ۲۳۰ میلیارد دلار می باشد و نرخ رشد سالانه‌ی معادل ۱۲ تا ۱۵ درصد دارد بیش از ۲۵۰ نهاد مالی اسلامی اکنون در ۷۵ کشور در سراسر جهان فعالیت می‌کنند.

بازار سرمایه اسلامی مالزی فقط قوانین خاص خود را دارد و ممنوعیتی برای فعالیت و حضور غیرمسلمانان در این بازار وجود ندارد.

با در نظر داشتن اینکه مالزی از نظر ساختارهای اقتصادی و مالی و رشد در این دو حوزه تقریباً پیشروی کشورهای اسلامی می باشد اولین بازار سرمایه اسلامی هم در این کشور تأسیس گردید. در بورس مالزی در گذشته شرکت‌ها بعد از عرضه سهامشان مورد بازبینی و ارزیابی از نظر سازگاری با قوانین شریعت قرار می‌گیرند. اما از اکتبر سال ۲۰۰۴ به بعد، شرکت‌ها همزمان با درخواست عرضه سهامشان در بورس مورد بازبینی هم قرار می‌گیرند. این دستورالعمل تلاشی از سوی دولت مالزی برای تقویت بازار سرمایه اسلامی این کشور می باشد.

مطلب مشابه :  بررسی تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی- دانلود

برای مطالعه پای‌بندی و اجراء قوانین اسلامی در بازار سرمایه اسلامی شورای مشورتی شریعت در سال ۱۹۹۶ در این کشور تأسیس گردید. هدف از تأسیس این شورا مشورت و توصیه دادن به فعالان بورس و دادوستدکنندگان بازارهای مالی بود این شورا منابع درآمدی شرکت‌ها را مطالعه می‌نمود تا درمورد مطابقت سهام و فعالیت این شرکت‌ها با قوانین شریعت اظهارنظر کند.

شاخص سنجش فعالیت اسلامی شرکت‌ها مواردی زیرا ربا، قمار، تولید و فروش کالاهای غیرحلال، بیمه‌های غیرمتعارف و دیگر فعالیت‌های غیراسلامی می باشد. از سوی دیگر فعالیت شرکت‌ها به‌طور خیلی دقیق

مدلسازی نوسانات بازار سهام ایران با بهره گیری از مدل گارچ چند متغیره

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: