معرفی شغل کابینت سازی و طراحان کابینت

آموزش طراحی کابینت و داشتن شغلی که درآمد بالایی داشته باشد همیشه یک از دغدغه های اشخاصی است که به دنبال یک شخص مناسب و پردآمد هستند است ولی همواره درآمد بالا داشتن به سرمایه گذاری هم نیاز دارد و اگر افراد سرمایه اولیه زیادی نداشته باشند نمی توانند درآمد بالایی نیز از شغل مورد نظرشان بدست آوردند.

 

از طرفی دیگر برخی از مشاغلی که درآمد بالایی دارند نیازمند سطح بالایی از تحصیلات هستند و همین امر به خودی خود لازمه قبولی در کنکور و رشته های با متقاضی بالا می باشد. اما رشته و شغل هایی وجود دارد که با سرمایه کم ولی تجربه خوب  به راحتی می توان وارد آن شد و با علم روز در آن پیشرفت کرد ودرآمد بالایی بدست آورد، یکی از این رشته و شغل ها کابینت سازی می باشد که امروزه نیاز بسیاری از افراد است و عده ای از افراد وارد این شغل می شوند.

 

ویژگی های طرحان کابینت

خوش قول و مردم دار: اگر شما از جمله افراد خوش قول و مردم دار نیستید به شما پیشنهاد می کنیم این صفحه از شغل را ببندید و ادامه مطالب این نوشته را نخوانید از آموزش طراحی کابینت صرفه نظر کنید چون فروشنده بدقول به خاطر ذهنیت بدی که برای مشتریان ایجاد می کند در کار خود موفق نخواهد بود و قاعدتا افراد دیگر سراغ چنین فردی نخواهد رفت و در طولانی مدت نمی تواند رضایت مشتریان را جلب کند و درآمد زیادی کسب کند.

دقیق بودن: کار اصلی که یک کابینت ساز باید انجام دهد اندازه گیری و سپس ساخت قطعات کابینت می باشد و اگر در اندازه گیری دقت کافی را نداشته باشد قطعاتی که می سازد در جایی می خواهد درست جا نمی شوند و هزینه های اضافی زیادی برای او ایجاد می کند.

 

باسلیقه و مبتکر: در آموزش طراحی کابینت، کابینت ساز باید توانایی این را داشته باشد که از فضاهای کوچک بهترین استفاده را داشته باشد همچنین در زمان طراحی انواع مدل های کابینت بتواند به مشتری ها در انتخاب رنگ و طرح و مدل مشورت داده و ابتکار و سلیقه خوب داشته باشد

 

چگونه وارد شغل کابینت سازی شویم؟

از طریق تحصیل:  اگر شما جز افرادی هستید که به شغل کابینت سازی و داشتن ویژگی های فردی که به آن اشاره شد علاقمند هستید می توانید بعد از این که سال نهم را به اتمام رساندید و از طریق انتخاب رشته سال نهم به دهم رشته مرتبط با صنایع چوب مانند طراحی داخلی و یا معماری و نقشه کشی را که در هنرستان کار و دانش ارائه می شود انتخاب کنید و بعد از این که مدرک دیپلم خود را گرفتید مدتی را با شاگردی کردن گذرانده و سپس تاسیس یک مغازه کابینت سازی وارد شغل کابینت سازی شوید.

از طریق شاگردی کردن: راه دوم برای وارد شدن به شغل و آموزش طراحی کابینت این است که برای مدت زمان معلومی مثلا پنج ماه تا یک سال را به شاگردی کردن نزد یک استاد خوب در زمینه کابینت سازی بپردازید و بعد از این که مهارت و تجربه لازم را در این شغل را پیدا کردید و با ابزار و وسایل و روش کار آن ها آشنا شدید برای خود به طور مستقل کار کنید.

 

از طریق مراکز فنی حرفه ای :روش دیگری که می تواند برای وارد شدن به شغل طراحی کابینت بسیار کمک کننده باشد مراکز فنی حرفه ای شهرهای مختلف است که طبق نیازسنجی مناطق و اعلام نیاز اشخاص در دوره های مختلف کارگاه ها و دوره های مهارت آموزی برگزار می کند و یکی از این دوره های مهارت آموزی کابینت سازی می باشد

 

 

 

معایب شغل کابینت سازی

نقص عضو :آموزش ساخت کمددیواری و کابینت سازی علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز هست  که یکی از آن ها کار با دستگاه های صنایع چوب است این دستگاه ها همواره خطرات زیادی به همراه دارد و اگر شخصی که مشغول کار کردن با این دستگاه ها می باشد مراقب خود نباشد و حواسش پرت شود ممکن است قسمتی از بدن خود مانند دست و یا انگشت های خود را از دست بدهد.

بیماری های تنفسی:  خاک اره هایی که از برش کاری قطعات ام دی اف به وجود می آیند همواره در هوا پخش می شوند و در صورت استشمام این خاک اره ها و ورود آن ها به داخل بدن امکان دارد مشکلات زیادی برای ریه استاد کارها به وجود آورد.

 

این کار مناسب چه کسانی است؟

در ابتدا برای آشنایی با این شغل باید بدانید که این شغل بیشتر برای افراد کم سن مناسب است و اگر سن تان بالا است بهترین کار این است که از دنبال کردن این شغل صرف نظر کنید. چرا که در این کار سختی های زیادی وجود دارد که نیاز به سالم بودن جسم شما دارد.

در آموزش ساخت کمد دیواری روند کار در این شغل بدین گونه است که ابتدا اندازه گیری می شود سپس قیمت را مشخص می کنند و در اختیار مشتری قرار می دهند اگر مورد تایید آنها قرار گرفت به ادامه کار مشغول می شوند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *