پایانامه در مورد : بررسی تأثیر قدرت و جنسیت بر گزینش راهبردهای معذرت خواهی در زبان فارسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تأثیر قدرت و جنسیت بر گزینش راهبردهای معذرت­خواهی در زبان فارسی

تکه ای از متن پایان نامه :

 دراین پژوهش، که بر راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی تمرکز دارد تأثیر و اثر این عامل در گزینش نوع و بسامد کاربرد این راهبرد­ها توسط افراد در سه سطح مختلف قدرت: سطح قدرت بالاتر، قدرت پایین­تر و قدرت برابر مورد مقایسه و تحلیل قرار خواهد­گرفت.

عامل مهم دیگری که با گزینش­ها­ی زبانی مرتبط می­باشد عامل جنسیت می باشد. جنسیت مشمول رفتار­ها، کنش­ها، و اندیشه­ها­ی اجتماعی می باشد که فرهنگ حاکم در هر جامعه به عهده­ی دو جنس زن و مرد می­گذارد و در ارتباط با تأثیر­ها­ی جنسیتی، افکار قالبی در مورد هر دو جنس در جامعه مشاهده می­گردد که دامنه­ی انتظارات را از هر دو جنس طرح ریخته و تعیین می­کند(نرسیسیانس، 1382). پس عامل جنسیت به عنوان عاملی اجتماعی در طرز اظهار و کلیه­ی روابط کلامی عاملی تاثیر­گذار و درخور مطالعه می­باشد. این پژوهش اثر این دو عامل یعنی جنسیت و قدرت را جداگانه و در تعامل با هم، در گزینش راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی مطالعه می­کند.

 

 

 

پژوهش در هر جامعه­ی زبانی می باشد.

 

1-3- هدف پژوهش

 

با در نظر داشتن مقدمات مورد ذکر، هدف این پژوهش آغاز مطالعه راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی در جامعه­ی زبانی فارسی، دوم مطالعه راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی برمبنای تفاوت­ها­ی جنسیتی، سوم مطالعه راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی بر مبنای تفاوت سطح قدرت، و در نهایت مطالعه راهبرد­ها­ی معذرت­خواهی بر مبنای دو عامل جنسیت و قدرت از طریق مطالعه و مقایسه­ها­ی آماری، کمی و کیفی نتایج می باشد. شناخت عمیق­تر توانش ارتباطی، کنش­گفتار­ها وراهبرد­ها­ی معذرت­خواهی در زمره­ی اهداف دیگر این پژوهش می­باشند.

مطلب مشابه :  دانلود پایان نامه ارشد درمورد شرکت‌های پذیرفته شده، بازار سرمایه ایران

 مطالعه تأثیر قدرت و جنسیت بر گزینش راهبردهای معذرت خواهی در زبان فارسی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیر قدرت و جنسیت بر گزینش راهبردهای معذرت­خواهی در زبان فارسی