پایانامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسی تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی(مطالعه موردی بیمارستان سبلان تامین اجتماعی اردبیل)

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی

تکه ای از متن پایان نامه :

  • داشتن مسوولیت روشن و شفاف و داشتن قدرت برای ایجاد ارتقا و بهبودی.
  • آگاهی از نحوه الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در دیگران.

بایستی توجه داشت که استقرار حاکمیت بالینی و تفکر ارتقای کیفیت نیازمند یک تغییر بزرگ سازمانی می باشد  پس بایستی بدانیم که چگونه می توانیم سازمان و تیم خود را برای این تغییر آماده کنیم. بایستی از تیم خودمان در مسیر تغییرات ، طرفداری کنیم.بایستی بدانیم که برای رسیدن به کیفیت ، تغییر غیر قابل اجتناب بوده و همیشه در حال وقوع می باشد. مهم آن می باشد که بتوانیم تیم خود را با یک حرکت آرام و نرم به سمت تغییرآماده کرده و بر موانع و مقاومت هایی که در برابرمان هست ، غلبه کنیم. با وجود هیجانی که تغییر می‌تواند در گروه ایجاد کند، اما بشر باز هم تمایل به مقاومت دارد.

قابلیت یادگیری سازمانی بیانگر مجموعه ای ازشایستگیهای بارز که به عنوان دانش خاص بکارگیری مهارتهای تکنولوژیکی و فرایندها سازمان را از رقبای خود متمایز کرده و آن را برای انطباق با محیط خود توانا میسازد (کریتنر 2001).

تمپلتون وهمکارانش برای ارایه یک تعریف واحدبرای یادگیری سازمانی با مطالعه و دسته بندی بیش از 150مقاله علمی که در انها به نوعی واژه یادگیری سازمانی بکار برده شده می باشد نتیجه گیری نمود که برای سازمان بایستی بعنوان سیستمی در نظر گرفته گردد که هر چند از بخشهای مختلف و با کارکرد خاص ساخته شده،اما بصورت متناسب با همدیگر کار می کنند.در نظر داشتن سازمان بعنوان یک سیستم تلویحاً،شناخت اهمیت ارتباطات بر اساس تبادل اطلاعات و خدمات را گسترش می دهد و در نتیجه آن توسعه مدلهای ذهنی مشترک می باشد. زیرا یادگیری سازمانی، دانش، درک و باورهای مشترک را بکار می گیرد و با وجود زبان مشترک با درگیر شدن همه افراد، سرعت این فرآیند افزایش می یابد. پس وجود زبان مشترک باعث یکپارچگی دانش می گردد و این یکپارچه کردن دانش یک جنبه کلیدی برای توسعه یادگیری سازمانی می باشد.  آلبرت اینشتین گفته می باشد: “بدون تغییر در الگوی اندیشه ، قادر نخواهیم بود که مسایلی را که با الگوهای امروز فکر خود ایجاد کرده­ایم، برطرف سازیم.”

مطلب مشابه :  دانلود پایانامه ارشد در رابطه با : بررسی تأثیر قطبیت میدان مغناطیسی خارجی و جهت اختلاف پتانسیل الکتریکی بر فرآیند الکتروریسی

تفکر سیستمی باتغییر در اندیشه و فکر سر و کار دارد. جهان پیچیده شده می باشد، مجهولات بیشتر از داده ها می باشد و راه حلهای متعدد پیش رو می باشد. در گذشته یادگرفته بودیم که برای فهم و درک مسایل و پدیده های پیچیده، آنها را به اجزاء تبدیل کنیم اما هزینه‌های پنهان و سنگین این توجه از دست دادن کل(تصویر بزرگ) بود و البته برای دیدن تصویر کلان سعی می کردیم قطعات منفصله را به ‌هم بچسبانیم که مانند به هم متصل کردن قطعات یک آینه شکسته بی حاصل می باشد. درمقابل این تفکر (روش تحلیلی)،

 مطالعه تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی(مطالعه موردی بیمارستان سبلان تامین اجتماعی اردبیل)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

پایان نامه ارشد رشته مدیریت اجرایی: مطالعه تاثیر قابلیت یادگیری سازمانی بر اجرای حاکمیت بالینی