پایان نامه حقوق: بیمه ی شخص ثالث و دعاوی آن

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :بیمه ی شخص ثالث و دعاوی مربوط به آن

تکه ای از متن پایان نامه :

چکیده

 

بالا بودن تعداد تصادفات رانندگی در کشور موجب گردیده که بیمه ی شخص ثالث از بالاترین میزان اهمیت در میان رشته های بیمه ای برخوردار باشد.

مهم ترین قانونی که در حال حاضر بر این مقوله ی پر اهمیت حکومت می­کند قانون اصلاح قانون بیمه ی اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه­ی موتوری زمینی می­باشد.

قانون جدید تحولاتی قابل توجه نسبت به قانون سابق داشته و جنبه های طرفداری از اشخاص ثالث(زیاندیدگان) را افزایش داده می باشد.

گسترش مصادیق اشخاص ثالث و کاهش موارد خارج از قلمرو ییمه، مانند این تحولات می باشد. در عین حال بعضی از ابهامات مانند عدم تعیین مبنای مسئولیت دارنده در قانون جدید مشاهده می گردد. در پژوهش حاضر کوشش شده می باشد ضمن تحلیل مهم­ترین تحولات قانون جدید نسبت به قانون سابق،‌راه حل هایی نیز برای رفع ابهامات آن ارایه گردد.

هم‌چنین از آن­جا که مهم­ترین هدف این قانون طرفداری از اشخاص زیاندیده در حوادث رانندگی می باشد و نیز بدین علت که این مهم صورت نمی­پذیرد مگر با جبران خسارت آنها،‌ لذا نحوه­ی جبران خسارت و شرایط لازم برای این امر از اهمیت ویژه­ای برخوردار می باشد.

این نوشتار ضمن مطالعه بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه و معرفی مفاهیم، شرایط و آثار آن، به اظهار نحوه­ی جبران خسارت از اشخاص زیان­دیده بر اساس این بیمه پرداخته می باشد.

 

 

 

 

واژگان کلیدی:

بیمه شخص ثالث،‌ شرایط جبران خسارت، حوادث رانندگی،‌وسایل نقلیه، صندوق تأمین خسارت های بدنی

مطلب مشابه :  پایان نامه، بازار سهام

بیمه¬ی شخص ثالث و دعاوی مربوط به آن

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه